15 / 03 / 2017 Çarşamba // Konser
Label Nights #02: Music From Memory - Suso Saiz / Tako / D2GG

Şehrin en özel plak dükkanlarından Deform Music ve 2014 yılında yayın yapmaya başlayan butik müzik sitesi zattirizat ile beraber organize ettiğimiz, iki ayda bir gerçekleşecek ve her seferinde dünyaca tanınan bir label’a odaklanacak “Label Nights” gecelerinin ilkini İngiliz şirket Claremont 56 ekibinden Mudd’in Dj seti ve Almunia’nin canlı performansıyla Ocak ayında gerçekleştirdik. Serinin ikinci gecesinde ise bizleri çok heyecanlandiran bir şirketi, Music From Memory’yi ağırlıyoruz.

Music From Memory, Amsterdam merkezli plak dükkanı Redlight Records'un bünyesinden doğmuş bir label Kurucuları ise tam bir yildiz DJ ekibi; Tako Reyenga, Abel Nagengast ve Jamie Tiller. Zengin müzikal birikimleriyle çok özel bir seçki sundukları plak dükkanlarından sonra kurduklari Music From Memory, hem yağtığı reissue’lar hem de yayınladıkları yeni müzikler ile şu anda belki de Avrupa’nin en özel plak şirketi.

Gecenin ev sahipliğini şirketin kurucuarindan Tako yapıyor olacak. Setleriyle bir çok insanın ufkunu genişletmiş Tako, şimdiye kadar birçok önemli festival ve mekanda çalmış gerçek bir müzik kaşifi.

Canlı performansıyla yer alacak sanatçı ise, 70’lerden beri İspanya deneysel müzik dünyasının öncü elektronik müzik ismi Suso Saiz. Music From Memory etiketiyle yayınladığı “Odisea” sanatçının 80’lerden günümüze kayıtlarını içeren derleme bir albüm. Daha önce sadece kaset formatında yayınlanmış kayıtlardan güncel kompozisyonlarına farklı dönemden işlerini sunan albümde, gitar loop’lari, synthsizers’lar ve drum computer’lerle yaratılmış, hipnotik bir sound sunan Saiz, canlı performanslarında derin, hipnotik bir yolculuk vadediyor.

Her konserlerinde dinamik ve farkli bir yaratıcılıkla sahne alan Daire 2: General Gramofon, Suso Saiz öncesi yine yepyeni bir setle gecenin açılış konserini gerçekleştirecek.