10 / 05 / 2017 Çarşamba // Konser
ANTINOTE - Epsilove (FR) / Zaltan (FR) / Geiger (TR)

Şehrin en özel plak dükkanlarından Deform Music ve 2014 yılında yayın yapmaya başlayan butik müzik sitesi zattirizat ile beraber organize ettiğimiz, iki ayda bir gerçekleşecek ve her seferinde dünyaca tanınan bir etikete odaklanacak gecelerin üçüncüsünde Paris menşeili Antinote Records’u ağırlıyoruz.

Antinote, Parisli IUEKE diğer ismi ile Gwen Jamois ve Zaltan (Quentin Vandewalle)’nın kapak tasarımlarında Nicolas Motte ve Mathias Pol ile beraber kurdukları bir etiket. Kurulduğu 2012 yılında Iueke’nin 90’lı yıllarda yaptığı ve yayınlanmamış kayıtları dinleyicilere sunmak için kurulan Antinote kurulduğu yıldan bu yana Syracuse, Geena, Domenique Dumont, Tolouse Low Trax, Nico Motte gibi isimlerin kayıtlarını yayınladı.
Gecenin ev sahipliğini yayınladığı mixler ile oldukça özel bir selektörlüğe sahip olduğunu bir çok sefer gösteren, bir çok festivalde yer almış Antinote’un kurucularından Zaltan Antinote yapıyor olacak.

Canlı performansıyla yer alacak sanatçı ise, 2012 yılında yayınladıkları kısa çalar Giant Mirros ile Synth Pop, Leftfield alanına oldukça yenilikçi bir bakış getiren ve 2015 yılında Antinote etiketi ile yayınladıkları ilk uzun çalar Liquid Silver Dream’ı yayınlayan Syracuse’in yarısı Isabelle Maitre’nin solo projesi Epsilove tarafından gerçekleştirilecek. Canlı performansların açılışı ise modüler sythn ve drum machine ile lokal canlı elektronik sahnesine yeni bir soluk getiren Geiger’den. Canlı performansların ardından ise Zaltan DJ Seti ile arkaoda kabininde yerini alacak.

21:00 - 21:45 Geiger (Live)
21:45 - 22:45 Epsilove (Live)
23:00 - 02:00 Zaltan (DJ Set)

-----